Top 5 největších letišť světa

Aktuality
Top 5 největších letišť světa

Top 5 největších letišť světa

21.7.2017

Top 5 největších letišť světa

Máte obavy z toho, jak se zorientujete na letišti, zda nejdete správnou bránu a přepážku, nebo zda bude bezproblémové parkování u letiště? Pokud jde o ta tuzemská, není se čeho bát. V porovnání se světem jsou skutečně malá. A jaká patří mezi ta největší?

 

Hartsfield-Jackson International Airport

Jde o největší letiště na světě, které najdete v Atlantě, ve spojených státech. O jeho velikosti vypovídá to, že během roku odbaví okolo 90 milionů pasažérů. Celkem je využíváno 5 odletových drah a i přes svou velikost jsou služby letiště prvotřídní. Od parkování na letišti, přes odbavení cestujících, nebo celkovou orientaci a dosah konkrétních míst, kam se musí cestující dostat.

Hartsfield-Jackson International Airport

O'Hare International Airport

I druhé největší letiště najdete v USA. Konkrétně potom v Chicagu, které je oblíbeným cílem mnoha turistů. Odbaví zhruba o 10 milionů cestujících méně, což je ale stále velmi vysoká hodnota. I přes svou velikost je to letiště, kde se cestující cítí velmi dobře. Právě proto pravidelně vyhrává žebříček nejlepších letišť v Americe. Konkrétně tedy v její severní části.

O'Hare International Airport

London-Heathrow

Pokud poletíte nízkonákladovou společností, pravděpodobně se na něho nedostanete, jelikož budete přistávat na některém z ostatních. A to i proto, že toto londýnské letiště je skutečně velmi vytížené a proto patří do světové trojky. Navíc se neustále zvětšuje, což dokládá i to, že v roce 2008 byl otevřen v pořadí už pátý terminál – pro představu, Praha má jenom 2 a Brno jeden.

London-Heathrow

Tokyo-Haneda

Když zamíříte do Japonska, a to do Tokia, s největší pravděpodobností přistanete právě zde. I když má toto letiště jenom dva terminály, každé z nich se svým parkovištěm, je čtvrté největší letiště na světě. Zajímavostí na něm je hlavně to, že i když odbavuje řadu mezinárodních letů, v celkových statistikách dominují vnitrostátní.

Tokyo-Haneda

Charles de Gaulle

Toto letiště najdete ve Francii a jím uzavíráme naši petici. Pokud vás zajímají statistická čísla, tak zde během roku přistane nebo vzlétne více než půl milionu letadel. Je tak největší v celé Francii, ale i v celém okolí.